Finissage tentoonstelling: Tweede Adem. Ter gelegelenheid van de zesde verjaardag van de Verklaring van 30 november
- Datum: Zondag 30 november 2025 14:30 tot 17:00
- Locatie: Galerie Humanistisch Verbond, Pottenbrug 4, 2000 Antwerpen
- Type: Tentoonstelling
- Organisator: Humanistisch Verbond Nationaal

Tweede adem
Er ging de voorbije zomer geen concert voorbij of de gevierde artiest verwees naar de zorgelijke staat van de wereld. Minimalistische componisten zowel als techno-crowd-bands verdrongen zich om mensen een hart onder de riem te steken.
Ook de Verklaring van 30 november probeert te verbinden. Haar zes krijtlijnen worden soms als een gedicht of als een (seculier) gebed omschreven. Maar krachtiger dan met woorden uit de mens zich vanouds in kunst, in muziek en in beeld.
Voor de zesde verjaardag van de Verklaring roepen we de hulp in van beeldende kunstenaars. Met foto's, beelden, installaties en schilderijen vertolken zij hun aanklacht, hun verwarring en hun hoop. Hoe disruptief, dystopisch en verscheurd onze wereld ook mag lijken, dit is geen eindpunt. Na de wanorde waarin de ene crisis de andere lijkt te versterken, komt een ander evenwicht, beter nog en misschien zelfs stabieler dan het vorige. ‘Alles wordt anders … en beter’, zo schreef Koen Schoors in zijn recente gelijknamige (toekomst)visie op de staat van de wereld.
De Verklaring heeft de recepten voor zo’n nieuw evenwicht voorgedacht. Ook kunstenaars voorvoelen het nieuwe. En tegelijk klagen zij het oude aan.
De deelnemende kunstenaars (in alfabetische volgorde):
Nikolaas Bullynck, Stefaan Claeys, Hans Claus, Niels Cnudde, Ellen Comhaire, Rudy Cornelis, Mark De Bock, Marie Ange Demuysere, Veerle Desmet, Tilly Jacobs, Ilse Kerkove, Filip Manteleers, Lieven Nollet, Martine Platteau, Chantal Pollier, Leo Reynders, Cindy Versyp, Gilles Ysewijn
Informatie en inschrijven:
Toegang: gratis
Inschrijven via deze inschrijvingslink
Meer informatie: via email of telefonisch: 03 233 70 32 (tijdens kantooruren),
Keer terug