Het Vrije Woord
Geschreven door Frank Roels
  • 98 keer bekeken
  • minuten leestijd
  • Reacties

4 augustus 2026 De doden van Ceuta: ongeval of beleid?
Reeds meerdere dagen toont het nieuws de duizenden mensen in de Middellandse Zee die het Spaanse eiland Ceuta zwemmend trachten binnen te komen. Tientallen zijn intussen verdronken.
De Spaanse, maar ook andere Europese regeringen laten er geen twijfel over bestaan: deze mensen moeten absoluut tegengehouden worden. Het zijn illegalen, want ze trachten langs een illegale weg de EU binnen te geraken. Er wordt nu in de zee een nieuwe, speciale barrière gebouwd waar zwemmers niet over of onder kunnen.
In de media vind ik geen aanwijzing hoe en waar Marokkanen (of andere niet-Europeanen) een legale toegang kunnen aanvragen. Integendeel, de nieuwe Europese wetgeving (in voege sedert 12 juni) belet dat niet-Europeanen EU-grondgebied betreden, of indien dat toch zou gebeuren, moeten deze mensen gedeporteerd of in detentie geplaatst worden[1].
Ofschoon de regering van Pedro Sanchez in de voorbije jaren vele nieuwkomers heeft geregulariseerd, en succesvol tewerkgesteld, kan of mag dit niet meer. 
Gelukkig dat de Neanderthalers wél die nieuwkomers uit Afrika, de Homo sapiens, hebben verwelkomd, en er zelfs kindjes mee gemaakt hebben. Daardoor zijn wij nu de Champions of the World[2].
Besluit: wie heeft een goede wetenschappelijke verklaring voor het gedrag van de Europese parlementairen die deze wetgeving stemden?
_Noten
[1] Dit geeft een bondig overzicht van de nieuwe Europese wetgeving.
[2] https://www.youtube.com/watch?v=04854XqcfCY 
Het Vrije Woord
Frank Roels is arts, em. prof. UGent en bestuurslid Nationale Confederatie van de Politieke Gevangenen en Rechthebbenden NCPGR-CNPPA.
_Frank Roels -
Meer van Frank Roels

_Recent nieuws

Bekijk alle nieuwe berichten

_Populair nieuws

Bekijk meer populair nieuws