Michel Bussi
Gerda Sterk
fictie
  • 19 keer bekeken
  • minuten leestijd
  • Reacties

Waardering

29 juni 2026 Drie levens in een week
Rechercheur Katel Marelle vindt in de auto van een verongelukte man drie rijbewijzen met drie verschillende namen, maar met drie dezelfde gezichten op de foto. Verder onderzoek leidt naar drie vrouwen die elk de liefde van hun leven verloren. Ze kennen elkaar niet, maar zijn met onzichtbare draden verbonden aan dezelfde man. Hun rouw is echt, hun herinneringen zijn concreet, hun verhalen sluiten niet op elkaar aan.
Terwijl Katel haar eigen liefdesleven opnieuw probeert te richten, worden de drie vrouwen gedwongen hun verleden te hertekenen. De ontknoping is even gewaagd als het raadsel van de drie levens.
De rechercheur zoekt naar de dader van de moord, twijfelt gaandeweg of er wel sprake is van een moord, tot er een tweede slachtoffer valt. Wat begint als moordonderzoek kantelt naar iets dat geen misdaad lijkt te kunnen verklaren: elke stap richting oplossing scheurt een andere zekerheid open.
Katel verwerkt intussen hoe ze haar eigen liefdesleven weer op het spoor krijgt. Dat doen de drie vrouwen ook, zodat liefdesverklaringen en verdriet om de andere bladzijde opduiken.
Michel Bussi is een goede verteller met ook aandacht voor de landschappelijke omstandigheden. Van de mistige valleien van de Franse Ardennen, via de nervositeit van Parijs, naar de hoogten van Ruynes‑en‑Margeride: Katel jaagt op een waarheid die zich voortdurend vermomt.
Dit vreemde verhaal grenst aan het onmogelijke. Bussi manipuleert ons, voegt per hoofdstukje iets toe aan het mysterie of aan de oplossing. Zoals dat hoort bij een goede detectiveroman, zet hij ons voortdurend op het verkeerde been.
Een belangrijke rol spelen draadpoppen of marionetten. In de drie huishoudens worden ze aangetroffen en uiteindelijk leiden ze iedereen naar de oplossing van het raadsel. Het is dus niet verwonderlijk dat er op de kaft een marionet staat die lijkt te vallen en dat verschillende hoofdstukjes afgesloten worden met drie tekeningetjes van een draadpopje dat de hand opsteekt.
Ik heb het met veel plezier gelezen, al stoorde het me af en toe dat Bussi werkt met kleine hoofdstukjes, die hij meestal met een cliffhanger afsluit. Elk hoofdstuk draagt de namen van wie erin optreedt.
Sommige lezers zullen het allemaal absurd vergezocht vinden, anderen (waaronder ik), waren helemaal mee met het verhaal.
 
Gerda Sterk
Michel Bussi (1965) is een Franse auteur, bekend om zijn thrillers, en tevens politiek analist en hoogleraar geografie aan de Universiteit van Rouen.
Michel Bussi
Gerda Sterk
fictie
Lid van Humanistisch Verbond, VJV, SKEPP
_Gerda Sterk - Recensent
Meer van Gerda Sterk

_Van zelfde auteur

_Nieuwste recensies

Bekijk alle nieuwe recensies